O HABILETE

Výstavy: Český šampion, Klubový šampion krásy, VN1, Best puppy, V2 tř.mladých na SV, 3xCAC (SK), 5xCAC (CZ),2xCAC (HU), 3x CWC, Anw.Dt.Ch.VDH, CACA, 3xRCACIB, 4xCACIB, 6xBOB

Zkoušky: ZM, ZZO, BH, ZVOP

Povahový test: 9/8/10

Zdraví: DKK A/A, DLK 0/0, OCD negativní, spondiloza negativní

Habileté – ve francouzštině znamená “dovednost, schopnost, šikovnost, zrušnost”.   A musím potvrdit, že nedělá svému jménu ostudu. Habileté je velmi vnímavá, pracovitá, šikovná, soustředěná a ochotná, temperamentní, rychlá s velkým drivem jak pro poslušnost, tak pro obrany. Při práci na stopě je vnímavá a umí se dlouho plně soustředit na práci.

V běžném životě je velmi přátelská, kontaktní, mazlivá, je olizovací maniak a to ne jen ke své lidské rodině, ale také k jiným lidem, kteří jí projeví nějakou pozornost. Miluje jakoukoli “AKCI”, takže se jí člověk zavděčí čímkoli, co právě podniká. Velmi ráda se pohybuje kolem našich koní, ve stáji je její druhý oblíbený “domov”. Občas si uděláme také trénink u oveček, pasení jí velmi baví, má při ovčácké práci výbornou ovladatelnost, ale i rychlost, což ale někdy přivodí také rychlé reakce oveček, které pak zase musí usměrnit zpět do stáda.  Naší pracovní prioritou je sportovní kynologie, pro kterou má Habileté výborné předpoklady, takže se k ovečkám dostaneme méně často, než by jsme si přáli.  Ale věřím, že se nám časem zadaří i na poli pasení složit nějakou tu zkoušku.

Habileté je exterierově velmi povedená fena s pěkným tělem, výrazným hrudníkem i předhrudím, mohutnou zádí, výrazným pálením zrzavé barvy, tmavýma očima a pěkným rozťáckým kukučem.

Na Habileté si nejvíce cením její otevřené,  přátelské a ochotné povahy, velmi dlouho se dokáže plně soustředit na práci,  její stálé veselosti a temperamentu, ne však splašenosti. Přes to, že je velmi přátelská ke všem lidem, ja také výbornou hlídačkou našeho domova. Pro mě je velmi  povedenou dcerou našeho skvělého psa – Choisi z Husovy tvrze.

 

 

Rodiče

otec: C.I.E. C.I.B.  MultiCh GCH Choisi z Husovy tvrze (IPO3) více info ZDE  

 

 

matka: JWW Coqeutte z Ajysyt  více info ZDE  

 

 

Rodokmen

 

Fotogalerie

Videa – Trénink obran 

–  Trénink poslušnost – chůze

Trénink poslušnost – odložení, lehni, přivolání

Trénink poslušnost – odložení, stůj, přivolání

– Trénink obran – prohoz a pust

– Habileté 7 týdnů stará 2. den doma – hledá granule mezi hračkami

 

 

 

 

 

 

 

Dogshow: Czech championClub champion of beauty,  VP1, Best puppy, Exc.2 in younior class in Special dogshow of beaucerons, 2xCAC (SK), 5xCAC (CZ),2xCAC (HU), 3x CWC, Anw.Dt.Ch.VDH, CACA, 3xRCACIB, 4xCACIB, 6xBOB

Exams: ZM, ZZO, BH, ZVOP

Charakter test: 9/8/10

Health : HD A/A, ED 0/0, OCD negative, spondilosis negative

 

 

Parents:

Father: C.I.E. C.I.B.  MultiCh GCH Choisi z Husovy tvrze (IPO3) more info ZDE  

 

Mother: JWW Coqeutte z Ajysyt  more info  ZDE  

 

Pedigree 

Fotogalerie