O HABILETÉ

C.I.B.   C.I.E.  MultiCh  GrandCh   HABILETÉ Z AJYSYT

C.I.B. Mezinárodní šampion krásy  C.I.E.  Mezinárodní výstavní šampion

Český šampion Český   GRAND šampion    Slovenský šampion   Polský šampion   Rakouský šampion   Maďarský šampion

Klubový šampion krásy     Klubový šampion sportu

Zkoušky: IGP3, IGP2, IPO1, ZVV1,  BH, Spr3, Spr1, ZVV1, ZM, ZZO, BH, ZVOP, NHAT

3. místo v IGP2 na Mistrovství světa v Saint Fulbas (Francie)

2. místo v ZM na Mistrovství republiky v Bochovicích

Povahový test:  9/8/10  a  9/9/9 ( National d´Elevage ve Francii – rozhodčí: F. Aubry)

Zdraví: DKK A/A, DLK 0/0, OCD negativní, spondilosa negativní, srdce – normální strukturou i funkcí, vyšetření očí – DOV prostá, LTV 0

Chovnost: RECOMMANDÉ  ( ČR i FR)

Habileté – ve francouzštině znamená “dovednost, schopnost, šikovnost, zručnost”.   A musím potvrdit, že nedělá svému jménu ostudu. Habileté je velmi vnímavá, pracovitá, šikovná, soustředěná a ochotná, temperamentní, rychlá s velkým drivem jak pro poslušnost, tak pro obrany. Při práci na stopě je vnímavá a umí se dlouho plně soustředit na práci.

V běžném životě je velmi přátelská, kontaktní, mazlivá, je olizovací maniak a to ne jen ke své lidské rodině, ale také k jiným lidem, kteří jí projeví nějakou pozornost. Miluje jakoukoli “AKCI”, takže se jí člověk zavděčí čímkoli, co právě podniká. Velmi ráda se pohybuje kolem našich koní, ve stáji je její druhý oblíbený “domov”. Občas si uděláme také trénink u oveček, pasení jí velmi baví, má při ovčácké práci výbornou ovladatelnost, ale i rychlost, což ale někdy přivodí také rychlé reakce oveček, které pak zase musí usměrnit zpět do stáda.  Naší pracovní prioritou je sportovní kynologie, pro kterou má Habileté výborné předpoklady, takže se k ovečkám dostaneme méně často, než by jsme si přáli.  Habileté je naše závodní fena, která se zúčastnila několikrát závodů Mistrovství světa i Mistrovství republiky.

Habileté je exterierově velmi povedená fena s pěkným tělem, výrazným hrudníkem i předhrudím, mohutnou zádí, výrazným pálením zrzavé barvy, tmavýma očima a pěkným rozťáckým kukučem.

Na Habileté si nejvíce cením její otevřené,  přátelské a ochotné povahy, velmi dlouho se dokáže plně soustředit na práci,  její stálé veselosti a temperamentu, ne však splašenosti. Přes to, že je velmi přátelská ke všem lidem, je také výbornou hlídačkou našeho domova. Pro mě je velmi  povedenou dcerou našeho skvělého psa – Choisi z Husovy tvrze.

Habileté je matkou –  vrhu D Canis Mayrau – více informací ZDE  

–  vrhu G Canis Mayrau – více informací  ZDE

–  vrhu CH Canis Mayrau – více informací ZDE

Rodiče

otec: C.I.E. C.I.B.  MultiCh GCH Choisi z Husovy tvrze (IPO3) více info ZDE  

matka: JWW Coqeutte z Ajysyt  více info ZDE  

Rodokmen

Fotogalerie

Videa – Trénink obran 

–  Trénink poslušnost – chůze

Trénink poslušnost – odložení, lehni, přivolání

Trénink poslušnost – odložení, stůj, přivolání

– Trénink obran – prohoz a pust

– Habileté 7 týdnů stará 2. den doma – hledá granule mezi hračkami