COLORATA CANIS MAYRAU – Mistr světa IGP3 + vícemistr světa AGI

Colorata Canis Mayrau získala na jubilejním 20. Mistrovství světa FO a B v IGP, OB a AGI 1. místo v kategorii IGP3 a stala se tak Mistr světa v IGP3 s bodových hodnocením stopa 90, poslušnost 92 a obrana 85 bodů. Se svojí trenérkou v agility Andreou Špalkovou obsadila Colorata 2. místo v agility a stala se tak zároveň Vícemistr světa v Agility 2023.

Mám z tohoto obrovského úspěchu naší Colorátky velkou radost. Vždyť ona stihla v roce 2023 být ještě maminkou našeho vrhu M Canis Mayrau a 7 měsíců po porodu štěňátek stála 2x na stupni vítězů na takovéto velké soutěži.

Cardinale Canis Mayrau obsadil na tomto mistrovství 3. místo v IGP 3 s bodovým hodnocením stopa 90, poslušnost 87 a obrana 85 a stály tak spolu bratr a sestra na stupních vítězů. Majitelka a psovod v jedné osobě, Michaela Křtěnová ho skvěle připravila a také výborně předvedla, co se naučili. Moc blahopřeji a jsem na Vás moc pyšná.

Hierofalco Canis Mayrau opět s Michaelou Křtěnovou předvedl skvělou poslušnost s nejvyšším bodovým hodnocením na celém mistrovství a získal 1. místo v IBgH1 s 98 body. Neudělal tak svojí mamince Coloratě ostudu a myslím, že má potenciál být stejně skvělý, jako jeho otec Choisi, maminka Colorata nebo strýček Cardinale, kteří všichni znají atmosféru na stupních vítězů mistrovství světa v IGP. Moc se těším, jak se bude jeho kariera dál vyvíjet.

Delirium Canis Mayrau závodil dokonce ve 2 kategoriích, ve stopě FPr3 byli 7. s 88 body a v IBgH3 se dělili o 7. a 8. místo se 73 body. Považuji to za moc pěkný výsledek zejména proto, že vím, jak dokáže nervozita ovlivnit jeho majitelku a psovoda v jedné osobě, Marcelku Carvanovou. Byl to jejich první velký závod a myslím, že získali také cennou zkušenost a ještě je uvidíme na nějakém dalším závodě.

Choisi Neptis Canis Mayrau hájila barvy naší chovatelské stanice v kategorii UPr1 a s majitelkou a psovodem v jedné osobě Lenkou Fišerovou obsadily 7. místo se 74 body. Tato dvojice také teprve začíná sbírat svoje první závodní zkušenosti, takže věřím, že se ještě více krát na závodech setkáme. Obrovské díky patří Lence také za její 3 denní neúnavnou práci fotografa a pak také za mnoho hodin po té u zpracovávání několika tisíc fotek. Jsou moc pěkné a všichni závodníci tak mají památku na účast na mistrovství.

Illuminata Canis Mayrau přicestovala z Belgie se svojí majitelkou Nadiou Tollet a závodily v IGP1. Bohužel se jim moc nedařilo, Lumi byla nesoustředěná a více se zajímala o svoje okolí, než by si psovod přál. Její velmi nízký věk necelých 2,5 roku se tak ukázal její největší slabinou. Ale i tak si velmi cením, že se nebály a přijely poměřit svoje síly s ostatními závodníky. Věřím, že i tato zkušenost jim bude k prospěchu.